Bu yazımızda sizlere kolay poğaça tarifi vereceğiz.  Gerekli malzemelerimizi aşağıda bulabilirsiniz.  Sitemizde çok fazla sayıda poğaça tarifleri bulunmaktadır. Gerekli kategoriden veya search yaparak tariflere ulaşabilirsiniz.

İlk önce küçük orta boy bir kap alıyoruz, içine unumuzu döküyoruz, daha sonra ise tuz ve kabartma otunu atıp güzelce karıştırıyoruz. Hepsinin birbirine iyice karışmasına özen göstermelisiniz. Sırada maya var, karışımın ortasını açıyoruz ve mayayı içine atıyoruz daha sonra yoğurdu ve zeytinyağımızı üzerine döküp yoğurmaya başlıyoruz. Hepsi hamur haline gelene kadar yoğurmalısınız bu işlem ortalama on dakika kadar sürüyor. Karışım işlemimiz bittikten sonra üzerini örtüyoruz ve biraz bekliyoruz.

Bu sırada kolay poğaçanın içini hazırlıyoruz. Bir kabın içine pul biber, zeytin yağ, tuz, ve lor peynirimizi koyuz karıştırıyoruz.

170 derecelik fırınımızı hazırlıyoruz, daha sonra tepsimizi yağlıyoruz ve karışım kabımıza geri dönüyoruz. Dinlenmiş olan hamurumuzdan küçük parçalar kopararak yuvarlak şekilde elimizle açıyoruz ve içine az önce hazırladığımız karışımdan koyarak kapatıyoruz.  Tepsimize dizmeye başlıyoruz. Fırınımızı ara ara kontrol ederek ortalama 20 dakika pişiriyoruz ve kızarmaya başladıklarında çıkarıyoruz. İsteyenler fırına koymadan üzerine yumurta da sürebilir.

malzemelerimiz
1 çay bardağı zeytin yağ
1 su bardağı yoğurt
Un
1 paket kuru maya
1 paket kabartma tozu
1 çay kaşığı tuz

İç malzeme
1 su bardağı lor
2 yemek kaşığı kırmızı pul biber
Yeteri kadar zeytin yağ ve tuz
1 yumurtanın sarısıDiğer Konularımız